Změna provozovatele školního bufetu

Na přání rodičů a vedeni snahou o omezení možnosti nákupu potravin, které dětskému zdraví neprospívají, jsme uzavřeli smlouvu s novým provozovatelem školního bufetu. Společnost Pohoda je pro nás zárukou, že smažené brambůrky a párky v rohlíku nahradí zdravější svačiny.

PhDr. Petr Vodsloň, ředitel školy

Dopis pro rodiče od ředitelky společnosti POHODA

Vážení rodiče,

vítáme Vás v novém školním roce. Škola, kterou navštěvuje Vaše dítě navázala spolupráci s naším mléčným barem. Rádi bychom Vás tedy seznámili s naší nabídkou občerstvení a celým konceptem školního bufetu.

Nabídka se bude řídit heslem: „Čerstvé, pestré a zdravé jídlo“. Slovo „zdravé“ není u dětí příliš v kurzu, proto jsme se snažili, aby vše bylo lákavé na pohled. Chystáme denně připravované bagety s kvalitních surovin, sendviče plné zeleniny, ale i domácí pizza koláče. Sortiment zahrnuje těstovinové saláty, kuskus apod.. Myslíme na vegetariány i milovníky masa. Podle potřeby jsme schopni připravit bezlepkové pokrmy. Z nápojů se můžete těšit na mléčné koktejly a domácí limonády.

Naše společnost provozuje také mléčný bar Bílá vrána, který naleznete kousek od metra Hůrka, na Kodymově ulici. V nabídce jsou kromě teplých a studených nápojů také domácí bagety, koláče, saláty a polévky. Toho, čím se lišíme od ostatních podobných provozoven, si všimnete až na druhý pohled. Zaměstnáváme totiž osoby s mentálním postižením. A to samé bude platit i pro školní bufet. Samozřejmě pod dohledem zkušeného asistenta s praxí v gastronomii. Pro Vás a Vaše děti to znamená stejnou úroveň služeb jako od jakékoliv jiné firmy. Zároveň si tak děti zvyknou, že někteří lidé jsou trošku jiní, ale že jiný, nemusí znamenat špatný.

Více se o nás můžete dozvědět na www.pohoda-help.cz nebo www.barbilavrana.cz . Své dotazy a případné nápady k sortimentu bufetu můžete psát na info@barbilavrana.cz . Budeme za ně rádi.

Těšíme se na spolupráci

Mgr. Lucie Mervardová