První den po nočním přejezdu následovala komentovaná prohlídka města. Žáci navštívili tradiční tržnici, prošli se známou Váciho třídou, navštívili Baziliku sv. Štěpána a obdivovali impozantní budovu maďarského parlamentu. Nechyběla ani procházka přes Řetězový most, návštěva Rybářské bašty s nádherným výhledem na Budu a Pešť a prohlídka hradní čtvrti s Matyášovým chrámem. Večer se všichni přesunuli na ubytování. Druhý den po snídani pokračovali v poznávání Budapešti návštěvou Náměstí hrdinů, městského parku Városliget a místní zoologické zahrady. Velkým zážitkem byla také návštěva Tropicaria, známého jako „žraločí ZOO“, kde mohli pozorovat žraloky, rejnoky i další exotická zvířata. Součástí programu bylo také krátké osobní volno a možnost nákupů v obchodním centru Campona.
Výlet si všichni užili, žáci všechno bravurně zvládli, odvezli si mnoho nových zážitků, poznatků o maďarské historii a kultuře a společně strávili dva příjemné dny mimo školní lavice.








