Vloženo: 22.7.2021 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 7898x | Zatím neupraveno

Z historie školy:
Škola byla oficiálně otevřena v únoru 1993, kdy již měla 50 žáků. První žáci, kteří byli vzděláváni zpočátku individuální formou, však přicházeli od září 1992. Učitelé vedle vyučování prvních jednotlivců nakupovali, vybavovali, zařizovali, zkrátka dělali ze stavby školu. Počet žáků rychle narůstal a koncem 90. let, kdy jsme měli přes 700 žáků ve 30 třídách, rozhodlo zastupitelstvo naší městské části vybudovat nový pavilon s 10 učebnami.

V roce 2000 se škola stala Fakultní základní školou.

Ve vybavení školy je pavilon prvního stupně s bezbariérovým přístupem, počítačové učebny, jídelna nebo zrekonstruovaný kinosál pro konference, divadelní představení, projekce či zasedání.

Pro žáky z cizojazyčného prostředí pořádá škola každoročně letní jazykový kurz českého jazyka hrazený z grantu, pro všechny organizuje školy v přírodě, plavecké kurzy, poznávací a pobytové zájezdy a lyžařské výcviky.

Žáci školy jsou velmi úspěšní nejen ve sportovních, ale i vědomostních soutěžích. Za dobu existence prošly školou stovky žáků, z nichž někteří se na své budoucí povolání teprve připravují, jiní jsou už v dospělém věku a našli si poctivé místo v životě.

Zaměření školy:

Škola úspěšně propojuje moderní a inovativní vyučovací metody s dobrým tradičním základem všeobecného vzdělávání. Školní vzdělávací program "Škola základ celoživotního vzdělávání" je založen na zásadě širokého všeobecného vzdělávání s možností specializace: Žáci si na 2. stupni volí rozšíření základního kmene učiva o: informatiku a výpočetní techniku, konverzaci v anglickém jazyce, sport, ekologický přírodopis nebo volí posílení vyučování českého jazyka a matematiky o další vyučovací hodinu.

Výuka jazyků:

Anglický jazyk od 1. třídy, dotace výuky anglického jazyka je 3 hodiny týdně s možností rozšíření o další hodinu anglické konverzace, druhý cizí jazyk: němčina, španělština nebo ruština v 6.-9. třídě s dotací 2 hodiny týdně

Volitelné předměty:

1.stupeň: konverzace z AJ, praktická matematika, praktická čeština, semináře z ČJ a M (příprava na gymnázium),

2.stupeň: praktické činnosti – digitální technologie, sportovní aktivity, ekologický přírodopis, výtvarný ateliér, tvůrčí psaní

Nepovinné předměty:

Čeština, matematika, anglický jazyk (určeno jako doučování a docvičování učiva)

Vybavenost školy:

Odborné učebny s interaktivními tabulemi, odborné jazykové laboratoře, IT učebny, multimediální učebna přírodopisu, multimediální kinosál s notebooky, učebna v přírodě, 2 tělocvičny, hřiště (fotbal, běžecká dráha, víceúčelové hřiště), cvičný byt, bezbariérový přístup, kvalitní hřiště pro školní družinu, keramická dílna, vybavené herny školní družiny

Součásti školy:

Školní družina (6.30-17.30), školní jídelna (výběr ze 3 jídel, z toho jedno vegetariánské)

Kroužky: