O ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

Provozovatelem školní jídelny je základní škola FZŠ Mezi Školami

Školní jídelna je součástí budovy školy. Je zde umístěna školní kuchyně, školní jídelna, sklady a sociální zařízení pro zaměstnankyně ŠJ. Školní jídelna zajišťuje stravování pro děti, zaměstnance FZŠ Mezi Školami a externí strávníky. Školní jídelna je odborně řízena vedoucí školní jídelny, která za provoz školního stravování zodpovídá řediteli školy.

SCHÉMA ŠKOLNÍ JÍDELNY - z ulice Mezi Školami

pro zvětšení klikněte na obrázek

Zajímají Vás bližší podrobnosti k přípravě pokrmů? Chcete vědět, na čem nám záleží?

Projekt zdravá školní jídelna

Projekt dozorovaný Státním zdravotním ústavem. Hlavní prioritou projektu je ovlivňování výživových zvyklostí dětské populace v souladu se zásadami správné (zdravé) výživy

Škola plná zdraví

Ve spolupráci s firmou Bonduelle se účastníme projektu Škola plná zdraví, kde nabízíme strávníkům nové úpravy zeleniny a luštěnin.

Pickles

Nákupem kvašené zeleniny Pickles zajišťujeme prostřednictvím nadačního fondu Sidus dlouhodobou podporu nemocných osob, které jsou jmenovitě uvedeny na stránkách nadačního fondu, a zároveň poskytujeme strávníkům zajímavou alternativu zeleniny.

Proč Pickles?

• Je bez konzervantů, chemie a sterilizace.
  • Obsahuje vyšší množství vitamínu C než  čerstvá zelenina, a to díky mléčnému kvašení.
  • Obsahuje vitamín B12, jenž podporuje správnou funkci nervové soustavy.
  • Obsahuje vápník, železo, draslík, zinek, fluor, hořčík a také důležité enzymy.
  • Obsahem všech těchto látek aktivně podporuje imunitní systém, který tak snadněji bojuje s viry a bakteriemi.
  • Chutná kysele, ale v těle se chová jako zásaditý záchranář, který podporuje činnost střev a pomáhá vylučovat toxické látky z těla.
  • Svou zásaditostí je výbornou prevencí proti onkologickým chorobám.
  • Pomáhá proti alergiím, únavě a smutku.
  • Upravuje pH krve, slin a moči, dále snižuje vysoký tlak a naopak zvyšuje tlak nízký.

Odběr živočišných produktů

Vejce kupujeme z chovu na podestýlce, neboť nesouhlasíme s klecovým chovem slepic.

Od drobného zemědělce kupujeme mléko, které není homogenizováno.

Zpracování odpadů

Stejně jako na celé škole, i v jídelně třídíme odpady – plasty, sklo, papír.

Máme Lapol (lapač tuků), který je v pravidelných intervalech vyvážen.

Vzorky odpadní vody jsou kontrolovány certifikovanou laboratoří a do kanalizace se tak nedostávají zbytky tuků a potravin, které by podporovaly výskyt hlodavců.

Potravinové zbytky jsou vyváženy do kompostárny.