Společnost Levné-baterky.cz
podporuje naší školu výrobky
„Green Cell"

Zde může být i vaše logo
cehula@fzsmeziskolami.cz

Sponzoři školy

Zápis do 1. tříd

Vloženo: 22.7.2021 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 2900x | Zatím neupraveno

Zápis do 1. tříd se uskuteční ve dnech 7. a 8. dubna 2022. Po jeho skončení a ukončení správního řízení bude na webu školy zveřejněn seznam přijatých a nepřijatých dětí k základnímu vzdělávání. Děti budou v seznamu uvedeny pod kódy, které jim budou při zápisu přiděleny.

24.3.2022 bude na webu školy otevřen portál Zápisy – On-line, kde si rodiče mohou vyplnit přihlášku, následně stáhnout žádost o přijetí (žádost o odklad školní docházky). S touto  žádosti přijdou společně s požadovanými doklady k zápisu. Na portálu je také si možné zarezervovat  čas zápisu.

Rodiče, kteří nemají možnost elektronického on-line zápisu, budou moci žádosti o přijetí (odklad školní docházky) vyplnit přímo u zápisu. K zápisu můžete přijít i bez předchozí elektronické rezervace.

Doklady

Do prvních tříd zapisujeme děti narozené od 1.9.2015 – 31.8.2016

Zákonní zástupci dítěte předloží u zápisu tyto doklady:

•         rodný list dítěte
  •         občanský průkaz (pas) zákonného zástupce (u cizinců povolení k pobytu).

Odklad povinné školní docházky

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zástupce dítěte v době konání zápisu dítěte k povinné školní docházce podle §36 odst.4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

Dítě, kterému bude udělen odklad povinné školní docházky má povinnost předškolního vzdělávání buď v mateřské škole zapsané ve školském rejstříku, nebo případně za určitých podmínek individuálně.

Děti narozené po 1.9.2016  se mohou zúčastnit zápisu na základě žádosti zákonných zástupců.

Zákonní zástupci k přihlášce ke vzdělávání a žádosti o zahájení školní docházky před dovršením 6 let dítěte doloží:

•         doporučení školského poradenského zařízení – v případě narození dítěte od 1.9. – 31.12. 2016
  •         doporučení školského poradenského zařízení a odborného lékaře  - v případě narození dítěte od 1.1.- 31.8.2017

Zápis po odkladu povinné školní docházky

Rodiče dětí po odkladu školní docházky vyplní online přihlášku také běžným způsobem (v přihlášce zaškrtnou příslušné políčko) a dostaví se k zápisu.

Kritéria přijímání žáků

Zápis dětí do 1. ročníku základní školy se řídí zákonem č. 561/2004 Sb o předškolním, základním,

středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění (dále jen školský

zákon).

Pro zapsání a přijetí dítěte do školy jsou rozhodující následující kritéria:

1.   Místo trvalého pobytu dítěte ve školském obvodu FZŠ PedF UK Mezi Školami v době zápisu do školy (dle obecně závazné vyhlášky MHMP č.13/2014, o spádových obvodech základních škol).
  2.   Děti s místem trvalého pobytu na území Prahy 13 v době zápisu, jejichž sourozenec se ve škole již vzdělává (v době zápisu v 1. až 8. ročníku).
  3.       Ostatní děti s místem trvalého pobytu na území Prahy 13 v době zápisu.
  4.   Děti s trvalým pobytem v obci Jinočany a Chýnice (na základě dohody o vymezení spádové oblasti uzavřené mezi MČ Praha 13 a uvedenými obcemi).
  1. Děti s místem trvalého pobytu v jiné MČ hl. m. Prahy v době zápisu, jejichž sourozenec se ve škole již vzdělává (v době zápisu v 1. až 8. ročníku).
  2. Děti s místem trvalého pobytu v jiné MČ hl. m. Prahy v době zápisu
  3. Děti s místem trvalého pobytu mimo hl.m. Prahu, jejichž sourozenec se ve škole již vzdělává (v době zápisu v 1. až 8. ročníku).
  1.       Ostatní děti

Pozn.: v případě cizinců ne „Místo trvalého pobytu“, ale „Místo pobytu“

V případě, že v jednom z kritérií nebude možné přijmout všechny uchazeče splňující dané kritérium, protože by došlo k překročení kapacity stanovené ředitelem školy, bude provedeno losování. K losování dojde mezi všemi dětmi, které dané kritérium splňují. Losování provede člen Školské rady za přítomnosti ředitele školy nebo jím pověřeného pedagogického pracovníka a zástupce zřizovatele. Losovat se budou registrační čísla, která byla přidělena dětem při zápisu do školy pro příslušný školní rok.

Spádová oblast naší školy

V Praze dne 2. března 2022

Mgr. Petr Kubička v.r.

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.