Zápis do 1. tříd

Vloženo: 22.7.2021 | Autor: Administrátor | Zobrazeno: 10311x | Zatím neupraveno

Ve školním roce 2024/2025 plánujeme otevření 4 prvních tříd a přípravné třídy pro děti s odkladem školní docházky.

Zápis do 1. třídy nebo přípravné třídy, který se uskuteční ve dnech 4. a 5. dubna 2024 od 13 hodin.  Elektronická přihláška k zápisu bude aktivní od 20.3.2024, rodiče si budou moci rezervovat čas zápisu přes odkaz s bannerem. Po jeho skončení a ukončení správního řízení bude na webu školy zveřejněn seznam přijatých a nepřijatých dětí k základnímu vzdělávání. Děti budou v seznamu uvedeny pod kódy, které jim budou při zápisu přiděleny.

Doklady

Do prvních tříd zapisujeme děti narozené od 1. 9. 2017 - 31. 8. 2018

Zákonní zástupci dítěte předloží u zápisu tyto doklady:

• rodný list dítěte
  • občanský průkaz (pas) zákonného zástupce (u cizinců povolení k pobytu).

Odklad povinné školní docházky

Není-li dítě tělesně nebo duševně přiměřeně vyspělé a požádá-li o to písemně zástupce dítěte v době konání zápisu dítěte k povinné školní docházce podle §36 odst.4, odloží ředitel školy začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, pokud je žádost doložena doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa. Začátek povinné školní docházky lze odložit nejdéle do zahájení školního roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

Dítě, kterému bude udělen odklad povinné školní docházky má povinnost předškolního vzdělávání buď v mateřské škole zapsané ve školském rejstříku, nebo případně za určitých podmínek individuálně.

Děti narozené po 1.9.2017  se mohou zúčastnit zápisu na základě žádosti zákonných zástupců.

Zákonní zástupci k přihlášce ke vzdělávání a žádosti o zahájení školní docházky před dovršením 6 let dítěte doloží: doporučení školského poradenského zařízení – v případě narození dítěte od 1.9. – 31.12. 2017

Kritéria přijímání žáků do 1. ročníku pro školní rok 2024/2025

Zápis dětí do 1. ročníku základní školy se řídí zákonem č. 561/2004 Sb o předškolním, základním,

středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění (dále jen školský

zákon).

Pro zapsání a přijetí dítěte do školy jsou rozhodující následující kritéria:

1. Místo trvalého pobytu dítěte ve školském obvodu FZŠ PedF UK Mezi Školami v době zápisu do školy (dle obecně závazné vyhlášky MHMP č.13/2014, o spádových obvodech základních škol).
  2. Děti s místem trvalého pobytu na území Prahy 13 v době zápisu, jejichž sourozenec se ve škole již vzdělává (v době zápisu v 1. až 8. ročníku).
  3. Ostatní děti s místem trvalého pobytu na území Prahy 13 v době zápisu.
  4. Děti z obcí, které mají s naší městskou částí Prahy 13 uzavřenou dohodu.
  5. Děti s místem trvalého pobytu v jiné MČ hl. m. Prahy v době zápisu, jejichž sourozenec se ve škole již vzdělává (v době zápisu v 1. až 8. ročníku).
  6. Děti s místem trvalého pobytu v jiné MČ hl. m. Prahy v době zápisu
  7. Děti s místem trvalého pobytu mimo hl.m. Prahu, jejichž sourozenec se ve škole již vzdělává (v době zápisu v 1. až 8. ročníku).
  8. Ostatní děti

V případě, že v jednom z kritérií nebude možné přijmout všechny uchazeče splňující dané kritérium, protože by došlo k překročení kapacity školy stanovené ředitelem, bude provedeno losování uchazečů. K losování dojde mezi všemi uchazeči, kteří dané kritérium splňují. Losování provede člen školské rady za přítomnosti člena vedení školy a zástupce zřizovatele. Losovat se budou registrační čísla, která byla uchazečům přidělena při zápisu do 1. třídy na příslušný školní rok.

Spádová oblast naší školy

Kritéria přijímání žáků do přípravného ročníku pro školní rok 2024/2025

Pro zapsání a přijetí dítěte do školy jsou rozhodující následující kritéria:

2. Děti s odloženou povinnou školní docházkou. Odklad musí být žákům udělen na FZŠ Mezi Školami.
  3. Děti posledních ročníků v předškolním vzdělávání, kterým bylo doporučeno zařazení do přípravné třídy PPP.

V případě většího počtu zájemců se rozhoduje ředitel školy o zařazení dětí do přípravné třídy na základě doporučení ředitelky MŠ z MČ Praha 13.

V případě nedostatečného počtu žáků pro otevření přípravné třídy má ředitel právo třídu neotevřít. Zákonní zástupci o této situaci budou neprodleně informováni.

Pro otevření třídy stanoví ředitel FZŠ Mezi Školami minimální počet žáků 10.
doporučení školského poradenského zařízení a odborného lékaře  - v případě narození dítěte od 1.1.- 31.8.2018